TURNUVA GRUPLARI VE SPORCU LİSTELERİ
MİNİK TAKIM GRUPLARI VE SPORCU LİSTELERİ

29 Ocak Pazartesi – 1 Şubat Perşembe günleri arasında düzenlenen 3. Gelişim Takımları Turnuvası’na toplam 10 kampüsten 320 sporcunun, 40 antrenörün, 30 stajyer antrenörün katılımı beklenirken 8 koordinatör ile diğer yardımcı personel de turnuvaya destek verecektir.

Turnuvaya katılan sporcular Pendik Green Park Oteli‘nde konaklayacak, gün içindeki tüm etkinlikler ise Kovan Spor Kültürü Merkezi‘nde gerçekleştirilecektir.

Turnuvanın Amacı

 • Tüm Eczacıbaşı kampüslerinde antrenman yapan takım sporcularını bir araya getirmek,
 • Gelecekte Eczacıbaşı performans takımlarında yer almaya aday sporcuları bir arada görebilmek, bu sporcu adaylarını Eczacıbaşı Ayazağa performans antrenörlerinin değerlendirmesini sağlamak,
 • Tüm sporcuların Eczacıbaşı Spor Kulübü’nü daha iyi tanıması ve kurum kültürünü benimsemesi için çeşitli etkinlikler düzenlemek,
 • Tüm sporcuların, sporun zirvesi sayılabilecek Olimpiyatlar hakkında bilgi sahibi olmaları sağlamak,
 • Sporcuların turnuva maçlarını oynadıkları süreler dışında, çeşitli yarışmalar ve eğlenceli etkinlikler ile keyifli zaman geçirmelerini sağlamaktır.

Turnuva Fikstürü

3 seri halinde oynanacak turnuvada ilk seride 12 performans takımı, ikinci seride 18 gelişim takımı, üçüncü seride ise 16 minik takım yer alacaktır. İlk iki seri yarışma kategorisinde olup, her takım turnuva boyunca 7 maç yapacak ve müsabakalar sonunda takımlar birinciden sonuncuya kadar sıralanmış olacaktır. Minikler serisinde ise Eczacıbaşı ve ES Voleybol kız – erkek sporcuları karma maçlar yapacak, turnuvanın her günü için farklı takımlar oluşturulup sporcuların birbirleri ile tanışması ve kaynaşması sağlanacaktır.

Turnuvaya katılan tüm sporcular katılım madalyası alacak, iki yarışma serisinde derece yapan ilk 3 takım altın, gümüş ve bronz madalya alacaktır.

Turnuva Teması: Olimpiyatlar

Turnuva teması olan Olimpiyatlar seçilmiştir. Bu temaya uygun olarak;

 • Uygun isimlendirmeler kullanılmıştır: 6 takımlık seriler halinde maç yapan grupların isimleri Olimpiyat halkalarının renklerinden seçililmiş, takım isimleri ise Olimpiyatların gerçekleştirildiği (öncelikle Türk sporcuların madalya aldıkları) şehir isimlerinden seçilmiştir.
 • Tanıtım filmleri ve görseller hazırlanmıştır, bunlar hem turnuva boyunca sporculara sunulacak (Kovan Spor Kültürü Merkezi’ndeki kütüphane alanında, ayrıca ortak alanlardaki TV ekranlarında), hem de turnuva sonunda sporculara Geleceğe Smaç belleklerinde hediye edilecektir.
 • Bu görüntüler arasında Eczacıbaşı Spor Kulübü tanıtım videoları da bulunacaktır.
 • Turnuvanın ikinci günü yapılacak söyleşiler yine Olimpiyat temalı olup, söyleşilere Milli hakemler, Milli sporcular, antrenörler davet edilecektir.

Oyunlar

 • Turnuva şampiyonlarını belirleyecek olan sadece yapılan maçların sonunda ortaya çıkacak olan sıralama değildir.
 • Örnek sporcuların sadece voleybol oynayabilen değil, aynı zamanda iyi bir atlet olan akıllı sporcular olması arzu edilir. Sporculara bu mesajı verebilmek için iki ayrı seri halinde Atletik Yarışmalar ve Akıl Oyunları oynatılacaktır.
 • Atletik yarışmalarda 20m koşu, durarak çift adım uzun atlama ve sağlık topu fırlatma testleri yaparak tüm sporcuların değerleri ölçülecek ve takım puanları oluşturulacaktır.
 • Akıl oyunlarında ise takımlar aşağıdaki oyunları oynayarak puan alacaklar: SUDOKU, Kelime Türetme Oyunu ve TABU.
 • Takımların voleybol müsabakalarında elde ettikleri dereceler %70, Akıl Oyunları derecesi %15 ve Atletik Yarışmaların dereceleri %15 ağırlıklı olarak toplanarak ağırlıklı puanlama ile takım sıralaması yapılacaktır.

“Sınırlarımı Aşıyorum”

Drama etkinlikleri ile kişisel gelişim programları uygulayan SizDrama (http://www.sizdrama.com/) ekibi; sporcuları, kendileri ve takımları için yüksek hedefler koyarak Olimpiyatları hayal etmeye teşvik etmek, onları cesaretlendirmek üzere 2 ayrı seansta etkinlikler düzenleyecekler.

Otelde konaklayan toplam 230 sporcu yedi ayrı gruba bölünerek uzmanlarla çalışırken tüm ekip Suat Güneş tarafından yönetilecektir.

29 Ocak 2018 Programı

31 Ocak 2018 Programı

30 Ocak 2018 Programı

01 Şubat 2018 Programı